Jak chlad pomáhá hubnutí

#

Jak chlad pomáhá spalovat tuk? Úvodem si řekněme, že v těle máme dva druhy tuku: bílý a hnědý. Rozdíl mezi nimi? Výrazně vyšší přítomnost mitochondrií v tuku hnědém. Stejné je to u masa. Červené maso je „červené“, protože má více mitochondrií než maso bílé.

Co jsou mitochondrie?

mitochondrie

Mitochondrie jsou tzv.: „elektrárny buněk“. Čím více mitochondrií máme a čím lépe fungují, tím více zdraví, síly a energie máme. V mitochondriích se tvoří energie ATP (adenosintrifosfát), která je hybatelem téměř všech biochemických pochodů v těle. Bez ní bychom se nedokázali hýbat, myslet ani trávit.

K tématu hubnutí. Běžná cesta tvorby ATP je ta, že se vytvoří z biologických zdrojů (přijatých třeba z potravy) za přítomnosti kyslíku (O2) pomocí složitých reakčních cyklů ATP.
To je standardní cesta. Když však naše (bílým tukem obdařené) tělo vystavíme chladu, tak se mění tato standardní cestička díky tzv. UCP1 (uncoupling protein). Prosím, neplést s poskytovatelem internetu UPC. ;) UCP1 se nazývá také thermogenin, protože nám pomáhá vytvářet teplo. Dělá to pomocí změny v cestičkách tvorby energie. Tam, kde by se v biochemických cyklech za běžných podmínek vytvořila energie ATP, díky působení thermogeninu dojde místo toho k tvorbě tepla. V přírodě vždy platí zákon zachování energie, tedy žádná energie se nikdy neztratí, jen změní svoji formu. Místo ATP vytvoří mitochondrie teplo (tepelnou energii).

K čemu se chceme dostat: kde na tu energii/teplo bereme zdroje, už asi tušíte. Je to právě bílý tuk, který se v tomto procesu ve velkém spaluje.

 

Poznámka na závěr: formou vystavení se chladu může být studená sprcha, procházka v zimě venku bez (nadbytečného) oblečení, studená koupel nebo třeba spánek v místnosti s teplotou 18 °C a méně.  

Ať už si vyberete kteroukoliv z těchto možností, „just do it“ (prostě to udělejte)!

O metodě hubnutí pomocí chladu píše i Tim Ferris ve Čtyřhodinovém těle. Shrnutí jeho závěrů vám přineseme opět tady na blogu. ;-)

 

 

 

Buďme v kontaktu